Orosz Ákos

Születési hely, idő: Budapest, 1985. november 23.

 

TANULMÁNYOK:
2004-2008 Színház- és Filmművészeti Egyetem

 

JELENLEGI MUNKAHELYEK:

Vígszínház, FÜGE, Spirit Színház, Mozsár Műhely, szinkronstúdiók

 

SZÍNHÁZI SZEREPEK:

Ein Erinnerungstück (szereplő)

John Cassavetes: Premier (Gus, színész)

Dés-Geszti-Békés: A dzsungel könyve (Sír Kán)

Molnár Ferenc: Liliom  (Ficsúr)

Mihail Bulgakov: Bíborsziget    (Vaszil Demagogol / Luka-kuki)

Örkény István: Tóték (Őrnagy)

  1. M. Dosztojevszkij: A félkegyelmű (Parfjon Rogozsin)

John Steinbeck: Egerek és emberek (George)

Kovács Viktor – Kovács Dominik: Jégtorta – felovasó színházi ea. – (Csabi)

William Sahekespeare: Hamlet (Laertes)

Dosztojevszkíj: Bűn és bűnhődés (Raszkolnyikov)

Willam Shakespeare: A velencei kalmár (Salarino)

Willam Shakespeare: Szentivánéji álom (Demetrius)

Bereményi Géza: Kelet-nyugati pályaudvar (szereplő, társ zeneszerző, társ rendező)

Tenessee Williams: A vágy villamosa (Stanley Kowalski)

Friedrich Schiller: Haramiák (Franz Moor)

William Shakespeare:Makrancos Kata (Tranio, átöltözve Lucentio, Bianca kérője)

Kurt Weill—Bertolt Brecht: Koldusopera (Mátyás)

Mihail Bulgakov: A Mester és Margaréta (Varenuha) Vígszínház

Eugene Ionesco: Makbett (Makbett)

Szathmári Sándor-Vörös István: Kazohinia (több szerepben)

Honegger: Jeanne d’Arc a máglyán – koncert változat (Domonkos testvér)

Anton Pavlovics Csehov: Sirály (Medvegyenkó)

Békés Pál: Össztánc (több szerepben)

Raymond Queneau: Stílusgyakorlatok (szereplő)

Goldoni: Két úr szolgája (Brighella)

Szerb Antal: Utas és a holdvilág (Mihály)

Molière-Heinrich von Kleist: Amphitryon (Jupiter)

Bernard-Marie Kotlés: Roberto Zucco (a lány bátyja, 2. börtönőr, rendőr nyomozó, egy férfi)

Shakespeare: Macbeth (Macbeth) Maladype Színház

Monodráma Gérecz Attila élete és művei alapján: A szökés (előadó)

Bertolt Brecht: Moliére Don Juanja (Don Juan)

Mihail Bulgakov: A Mester és Margaréta (Woland) Maladype/Teatrul National Radu Stanca

Sibiu

Matei Visniec: A pandamedvék története amiként az a szaxszofonos meséli el akinek egyik

barátnője frankfurthban lakik (szereplő)

Goethe: Egmont (Egmont)

Dosztojevszkij: Karamazov (Iván Karamazov)

Friedrich Schiller: Don Carlos (Posa márki)

Kovács Dániel: Ez most már az? (szereplő, tásszerző)

Dante: Pokol (Lucifer)

Odüsseia-maraton (felolvasó)

Beaumarchais: Figaro házassága, (Figaro)

Csehov: Platonov (Mihail Vasziljics Platonov)

Németh Ákos: Júlia és a hadnagya (Kovács)

Alfred Jarry: Übü király (Übü király)

Goldoni: Terecske (Anzoletto)

Haydn: Philémón és Baukisz (Merkúr)

Alfred de Musset: Lorenzaccio (Lorenzaccio)

Georg Büchner: Woyzeck (Woyzeck)

Weöres Sándor: Tojáséj (szereplő)

Juha Jokelan: Mobil horror (felolvasó)

Sputnic Disco (több szerepben)

Weöres Sándor: Octopus, avagy Szent György és a Sárkány históriája (Lauro)

Georg Büchner: Leonce és Léna (Leonce)

„Vigyétek ki az éjjelit” (több szerepben)

Kis Márton: Pilonon (Fiú 2.)

Wyspianski: Novemberi éj (Potocki tábornok)

Osztrovszkij: Jövedelmező állás (Zsadov, Doszuzsev)

William Shakespeare: Lear király (Edgar)

Ház Na`Conxypanban (Tikkerton I.)

Goldoni: A háború (Don Faustino)

Tasnádi István: Démonológia (a Véglény alja)

Marriott-Foot: Csak semmi szexet kérem, angolok vagyunk! (Peter Hunter)

Spiró György: Árpádház (Filbertus püspök)

Federico García Lorca: Öt év múlva (Fiatalember)

Heinrich von Kleist: Heilbronni Katica (Vihar Sugár grófja)

 

FILMEK:

Fuchs Jenő: az első ember (rend.: Fischer Gábor, Czinke Gyula)

Zárójelentés (rend.: Szabó István)

Aprómesék, 2019 (rend.: Szász Attila)

Nyitva, 2018 (rend.: Nagypál Orsolya)

Bűnösök kora – A balassagyarmati túszdrámáról, 2018 (rend.: Loth Balázs, Inotay Ákos)

Minden rendben, 2018 (rend.: Nagy Borbála)

A színésznő, 2018 (rend.: Vitézy László)

Örök tél, 2018 (rend.: Szász Attila)

The Rookies 2018 (rend.: Alan Yuen)

Vendégszeretet, 2017 (rend.: Csáki László)

Brazilok, 2017 (rend.: M. Kiss Csaba – Rohonyi Gábor)

X Company, 2017 (rend.: Paolo Barzman)

Capote 2017 (rend.: Mayer Bernadette)

Tóth János 2017/16-17 (rend.: Lakos Nóra, Nagypál Orsi)

Furáék, 2016 (rend.: Gyimesi Anna)

#Sohavégetnemérős, 2016 (rend.: Tiszeker Dániel)

Szigetek, 2016 (rend.: Visky Ábel)

Sorry, 2015 (rend.: Lakatos Péter)

Keve, 2015 (rend.: Vízkeleti Dániel)

Padlón, 2015 (rend.: Liszkai Attila)

Saul fia, 2015 (rend.: Nemes Jeles László)

Provincia, 2014 (rend.: Kárpáti György Mór)

Isteni műszak, 2013 (rend.: Bodzsár Márk)

Grimace, 2013 (rend.: Harmi Gábor)

Október 22, 2011 (rend.: Nagy Lili)

Csak segélyhívás, 2010 (rend.: Kovács – Lőrincz – Nagy)

Made in Hungária, 2009 (rend.: Fonyó Gergely)

A vágyakozás napjai, 2008 (rend.: Pacskovszky József)

Vehiculum, 2007 (rend.: Domokos Blázs – Felszeghy Ádám)

Egy előre bejelentett gyilkosság krónikája, 2007 (rend.: Reich Dániel)

 

RENDEZÉS:

Homokember (Mozsár Műhely, Budapest, 2008)

 

DÍJAK:

Hegedűs Gyula-emlékgyűrű (2018)

Magyar Filmdíj – Közönségdíj (2017) – #sohavégetnemérős
Budapest Főváros XVI. kerületének ifjú tehetsége (2016)

FIAT – Nemzetközi Színházi Fesztivál, Podgorica, Fődíj (2014) – Übü király

Junior Prima díj (2012)

Színikritikusok díja – A legígéretesebb pályakezdőnek (2011)

Soós Imre-díj (2011)

INFANT Fesztivál, Újvidék: Fődíj (2010) – Tojáséj

Nemzetközi Színművészeti Egyetemek Fesztiválja, Varsó: Fődíj (2007) – Novemberi éj

Magyar Kisfilm Fesztivál: Fődíj (2007) – Vehiculum

 

FESZTIVÁLOK / WORKSHOPOK:

DeTerra Vecchia, Giffoni – 2006

Velencei Biennálé, 2007 (Goldoni: A háború)

Nemzetközi Színművészeti Egyetemek Fesztiválja – Varsó, 2007 (Goldoni: A háború)

Torino, 2007 (Goldoni: A háború)

Teatro Piccolo Festival– Milánó, 2007 és 2008

Opole, 2007 (Wyspianski: Novemberi éj)

DESZKA Fesztivál – Debrecen, 2008 (Spiró György: Árpádház)

POSZT 2008 (Juha Jokelan: Mobil Horror)

Brno, 2009 (Tojáséj)

Budapesti Tavaszi Fesztivál, 2009 (Musset: Lorenzaccio)

POSZT, 2009 és 2010 (Büchner: Leonce és Léna, illetve Jarry: Übü király)

INFANT Fesztivál – Novi Sad, 2010

Alternatív Színházi Szemle – Budapest, 2010 (Musset: Lorenzaccio)

Budapesti Őszi Fesztivál – 2009 és 2010 (Musset: Lorenzaccio és Csehov: Platonov)

Übü-hétvége Prágában, Divadlo Na Zábradlí 2011 (Alfred Jarry : Übü király)

Sibfest Nemzetközi Fesztivál, Nagyszeben 2011 (Büchner: Leonce és Léna)

Holland Festival, Amszterdam 2011 (Büchner: Leonce és Léna)

ExPonto Nemzetközi Előadóművészeti Fesztivál, Ljubljana 2011 (Csehov :Platonov)

Underground Fesztivál, Arad 2011 (Alfred de Musset : Lorenzaccio)

DIAF – Delhi International Arts Festival, Delhi 2012 (Tojáséj)

VIRASAT NEMZETKÖZI FESZTIVÁL, DEHRADUN, INDIA 2012 (Tojáséj)

INTERCULTURAL FESTIVAL LABORATORY OF THEATRE PRACTICES,FARA

SABINA – FORANO, 2013

31.Farj International Theater Festival, Teheran 2013 (Alfred Jarry: Übü király)

POSZT, 2013 ( Dosztojevszkij: Karamazov )

Sibfest, Nagyszeben 2013 (Bulgakov: A Mester és Margaréta)

MINIFEST – MINI TEATER, Ljubljana, (Bernard Marie-Koltes : Roberto Zucco)

CAFÉ BUDAPEST Kortárs Művészeti Fesztivál 2013 (Bulgakov: A Mester és Margariéta)

FESTIVAL DE CANNES – Cinéfondation 2014 (Kárpáti György Mór : Provincia)

DESIRÉ FESZTIVÁL, SZABADKA, SZERBIA 2014 (Bertold Brecht: Don Juan)

TRAP DOOR THEATRE, CHICAGO – ILLINOIS, USA 2014 ( Tojáséj )

TOUCHSTONE THEATRE, BETHLEHEM – PENNSYLVANIA, USA 2014 (Alfred Jarry:Übü király)

Gyulai Shakespeare fesztivál 2014. (Shakespeare : Macbeth/Anatómia)

FIAT – Nemzetközi Szinházi Fesztivál, Podgorica, 2014 (Alfred Jarry :Übü KIRÁLY)

EX PONTO – Nemzetközi Előadóművészeti Fesztivál, Ljubljana, 2014 (Übü király)

DESIRÉ FESZTIVÁL, SZABADKA 2014 ( Bertod Brecht: Don Juanja)

Masterclass of ancient greek drama National Theater of Greece in collaboration with

Europian Cultural Centre of Delphi – Delphi 2016

Zsámbéki Színházi Bázis 2016 (A szökés)

POSZT, 2017 (Dosztojevszkíj: Bűn és bűnhődés)

POSZT, 2017 (Kovács Dominik – Kovács Viktor: Jégtorta)

Gyulai Várszínház 2017 (Kultúrbrigád- Sirály)

Gyulai Várszínház 2017 (Kovács Dominik-Kovács Viktor: Jégtorta)

Ördögkatlan Fesztivál 2017 (Kelet-Nyugati pályaudvar)

Plzeni Nemzetközi Színházi Fesztivál 2017 (Bűn és bűnhődés)

 

 

 

 

Lebonyolító

Támogató

Támogató

Támogató

Alapító

Alapító

Támogató

Támogató